جمعه ،۲ فروردین ۱۳۹۸
شنبه / ۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۲
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۶۵۷۶۰
گزارشگر : ۵
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد خبر داد:

صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال راه‌اندازی می‌شود

(شنبه ۸ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۲

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد از راه‌اندازی "صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال " برای وام اشتغال مددجویان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی‌اکبر خادمی با اعلام این خبر گفت: یکی از دغدغه‌های جامعه هدف کمیته امداد شرایط اخذ وام اشتغال ازجمله ضامن است که با راه‌اندازی این صندوق این امر تسهیل خواهد شد.

وی افزود: در این خصوص به دنبال تأمین منابع مالی این صندوق هستیم تا بتوانیم سال آینده آن را راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال 100 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد بیان داشت: در حال رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اختصاص این مبلغ در بودجه 98 هستیم.

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد در ادامه به وام اشتغال روستایی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در راستای تسهیل وام اشتغال روستایی، به‌تازگی تفاهم‌نامه‌ای با بانک کشاورزی ذیل تسهیلات قانون اشتغال روستایی» منعقدشده است که بر اساس آن مددجویان روستایی برای گرفتن وام تا سقف 50 میلیون تومان می‌توانند از دو ضامن حقیقی که درآمد داشته باشند بدون اعتبار سنجی وام دریافت کنند.

خادمی با تأکید بر اینکه معوقات بانکی مددجویان کمیته امداد نسبت به سایر افراد عادی کمتر بوده و پایین تر از 2 درصد است و به اذعان بانک های عامل جزءمشتریان خوش حساب بانک ها هستند گفت: تاکنون 700 هزار خانواده از طریق وام طرح‌های اشتغال خودکفا و از چرخه حمایت خارج شدند.

انتهای پیام/


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید