دوشنبه ،۵ فروردین ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / ۱۸:۳۶
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۵۷۰۲
گزارشگر : ۵
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با رئیس کمیته امداد:

کارهای کمیته امداد برای رفع فقر در کشور عبادت است

(چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷) ۱۸:۳۶

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت کار کمیته امداد، گفت: هر تلاش، کار و قدم نیروهای کمیته امداد عبادت است و در مورد رفع فقر و پرداختن به مشکلات نیازمندان روایات و احادیث بسیاری وجود دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با اشاره اهمیت و ارزش کار کمیته امداد، اظهار کرد: هر تلاش، کار و قدم نیروهای کمیته امداد برای رفع احتیاجات مددجویان عبادت است و در مورد رفع فقر و پرداختن به مشکلات نیازمندان روایات و احادیث بسیاری وجود دارد.

این مرجع  تقلید از فقر به‌عنوان یکی از بدترین مصیبت‌ها نام برد و اضافه کرد: فقر عارضه‌ای است که با بی‌توجهی به معارف اسلام پدیده آمده است در حالی‌ که اگر به معارف اسلام به شیوه مطلوب توجه می‌شد، این مشکل به وجود نمی‌آمد.

وی با اشاره به اینکه مصادیق انفال عمومی باید در اختیار پیامبر و امام قرار داشته باشد، عنوان کرد: این انفال در زمان نبود امام هم باید در اختیار نائب ایشان قرار گیرد؛ اگر از همه جنگل‌ها، زمین‌ها، دریاها و مراتع به شیوه مطلوب مورد استفاده قرار می‌گرفت فقر به صورت کامل از بین می‌رفت.

آیت‌الله نوری همدانی فاصله طبقاتی و اشرافی‌گری برخی افراد را بر خلاف آموزه‌های اسلام دانست و گفت: بر اساس آموزه‌های دین مبین اسلام، سه عنصر فقر، جهل و ظلم نباید در جامعه هیچ جایی داشته باشد زیرا وجود آنها از پیشرفت جامعه جلوگیری می‌کند.

این مرجع تقلید از نبود اشتغال، گرانی و پایین بودن ارزش پول ملی به‌عنوان ریشه‌های اصلی پدید آمدن فقر در کشور نام برد و تاکید کرد: با عمل به آموزه‌های دینی در جامعه اسلامی نباید هیچ فقیری وجود داشته باشد.

رئیس کمیته امداد نیز با ارائه گزارش عملکرد این نهاد از پرداخت 100 هزار مورد تسهیلات قرض‌الحسنه طی هشت ماه اخیر یاد و اضافه کرد: اگر دولت و مسئولان تورم را مدیریت کنند بار کمیته امداد سبک‌تر می‌شود.

انتهای پیام/


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید