دوشنبه ،۵ فروردین ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۷
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۵۶۸۴
گزارشگر : ۵
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در دیدار با فتاح:

کمیته امداد در اجرای عدالت اجتماعی پیشگام است

(چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷) ۱۳:۰۷

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با تاکید بر اینکه کمیته امداد در اجرای عدالت عمومی پیشگام است، گفت: وظیفه ما به‌ عنوان حوزه و روحانیت این است که از کمیته امداد در جهت رفع فقر و محرومیت در کشور حمایت کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در دیدار با سیدپرویز فتاح رئیس کمیته امداد که در دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه در مدرسه معصومیه انجام شد، با اشاره به اینکه در نظام اسلامی بیشتر از هر کشور دیگری باید به دنبال اجرای عدالت باشیم، اظهار کرد: در راستای تامین عدالت باید به همه ابعاد مختلف آن توجه داشته باشیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با تاکید بر اینکه کمیته امداد در اجرای عدالت عمومی پیشگام است، اضافه کرد: وظیفه ما به‌ عنوان حوزه و روحانیت این است که در خدمت کمیته امداد، خیران و مجموعه‌هایی که در راستای عدالت گام برمی‌دارند باشیم؛ زیرا کمک به نیازمندان ذات و هویت حوزه است و مشارکت با کمیته امداد وظیفه‌ای دینی و عمومی است.

وی به موضوع افزایش کمک‌های مردمی به کمیته امداد و رشد جمعیت خانواده‌های تحت حمایت این مجموعه اشاره کرد و گفت: با وجود مشکلات اقتصادی مختلف در کشور، دستاوردهای کمیته امداد جای تقدیر دارد.

آیت‌الله علیرضا اعرافی قم گفت: هر چند فعالیت‌های فرهنگی در کمیته امداد مورد توجه قرار دارد اما این فعالیت‌ها باید به میزانی توسعه یابد که مددجویان به الگوهای فرهنگی جامعه تبدیل شوند.

وی ضمن تقدیر از ارائه خدمات مختلف به نیازمندان در استان قم عنوان کرد: برنامه‌ها و اقداماتی که در شهر مقدس قم دنبال می‌شود باید به‌عنوان الگو در سطح کشور پیاده‌سازی شود.

همچنین در این دیدار، سیدپرویز فتاح رئیس کمیته امداد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات کمیته امداد، با اشاره اینکه در زلزله کرمانشاه منازل 2500 نفر از مددجویان کمیته امداد ویران شد، اضافه کرد: طی 9 ماه منازل این افراد را بازسازی کردیم و اکنون مددجویان در منازل خود ساکن هستند.

رئیس کمیته امداد از بیمه شدن 300 هزار زن سرپرست خانوار خبر داد و گفت:‌ در اول هر ماه ابتدا مستمری مددجویان پرداخت می شود و پس از آن حقوق کارمندان را واریز می‌کنیم و محل تامین این منابع با یکدیگر متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم قم در کمک به کمیته امداد از میانگین کشوری بالاتر است، عنوان کرد: هر یتیم ماهانه در سطح کشور بیش از 220 هزار تومان دریافت می‌کند اما این مبلغ در قم به بیش از 320 هزار تومان رسیده است.

فتاح با تاکید بر اینکه اجازه توسعه اداری را نمی‌دهیم، تصریح کرد: ما موسسات خیریه را رقیب خود نمی‌دانیم چراکه این مجموعه‌ها به دنبال رفع مشکلات مردم هستند و در صورت توان از آنها حمایت نیز خواهیم کرد.

وی گفت: 330 هزار نفر دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد هستند و امسال در کنکور 150 نفر رتبه زیر هزار را کسب کردند.

انتهای پیام/


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید