یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
سه شنبه / ۴ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۰
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۵۶۱۷
گزارشگر : ۵
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خبر داد؛

پرداخت 150 هزار وام کارگشایی به مددجویان در 6 ماه گذشته

(سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۰۰

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از پرداخت 150 هزار فقره وام کارگشایی به مددجویان در 6 ماه گذشته خبر داد و گفت: 150 میلیارد تومان اعتبار به پرداخت وام ودیعه و خرید مسکن اختصاص یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان با بیان اینکه هدف اصلی از تاسیس صندوق امداد ولایت، ارائه وام قرض الحسنه آسان به افراد تحت پوشش و مددجویان نیازمند مراجعه کننده موردی است، افزود: صندوق امداد ولایت یک صندوق قرض الحسنه واقعی است که تلاش دارد سنت نیکوی قرض الحسنه را با بهره‌گیری از سپرده‌های مردمی، خیران، امکانات سایر صندوق‌های قرض‌الحسنه و مراکز دولتی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در کشور توسعه و ترویج دهد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با اشاره به افزایش تورم و فشار اقتصادی بر اقشار مختلف مردم در ماههای اخیر، تاکید کرد: طی چند ماه گذشته مراجعات مردم برای دریافت وام کارگشایی از صندوق قرض الحسنه امداد ولایت رشد چشمگیری داشته و همین سبب شده تا برای پاسخگویی به این نیازها، فعالیتهایمان را در صندوق توسعه دهیم.

وی ادامه داد: در همین مدت با اولویت بندی نیازهای مراجعان، بیش از 150 هزار فقره وام کارگشایی در سراسر کشور با میانگین مبلغ پنج میلیون تومان،با مدیریت منابع سپرده گذاران در صندوق و استفاده از ظرفیت وجوه حاصل از فروش ساختمان سوهانک، بالغ بر 450 میلیارد تومان به نیازمندان متقاضی ارائه شده است.

باجلان به نوسانات نرخ اجاره بها و ودیعه مسکن در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در همین بازه زمانی، سهمیه 150 میلیارد تومانی برای ارائه وام ودیعه مسکن مددجویان و دیگر مراجعه کنندگان موردی اختصاص داده شد که از این محل وام ودیعه مسکن تا سقف 15 میلیون تومان به متقاضیان پرداخت شد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خاطرنشان کرد: علاوه بر پرداخت وام کارگشایی و وام ودیعه مسکن، این صندوق اقدام به پرداخت وام اشتغال، وام ازدواج، وام تحصیل، وام آزادی زندانیان معسر و وام درمان کرده است و همچنین وام خرید مسکن پیش‌بینی شده  و اعتبارات آن در قالب بودجه سالانه به استانها تخصیص یافته است.

وی یکی از سیاست‌های صندوق امداد ولایت را استفاده از ظرفیت‌های قرض‌الحسنه کشوری و همچنین موسسات و خیریه‌های سراسر کشور دانست و افزود: با توجه به مراجعات مردمی به مجموعه‌های خیریه، صندوق امداد ولایت برنامه‌های عملیاتی خود را جهت هم‌افزایی منابع صندوق‌های قرض‌الحسنه خرد و خیریه‌های سراسر کشور آغاز کرده و تا کنون تفاهم نامه‌هایی را با آستان قدس رضوی، مجمع خیرین سلامت، مرکز رسیدگی به امور مساجد و مسجد امام خمینی (ره) بازار، صندوق قرض الحسنه مس سرچشمه، موسسه خیریه عترت بوتراب، تولیت موقوفه صدر و ... به منظور هم‌افزایی سپرده‌های قرض الحسنه و وام‌دهی به نیازمندان به امضا رسانده است.

باجلان همچنین به تعامل صندوق امداد ولایت با خیران اشاره کرد و گفت: خیران می توانند با گشایش اعتبار و سپرده گذاری در صندوق امداد ولایت، افراد نیازمند را پس از شناسایی به شعب صندوق و عاملین صندوق در دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور معرفی کنند تا فرایند ارائه وام به این افراد در کوتاهترین زمان و با آسان‌ترین شرایط و ضمانت انجام شود.

انتهای پیام/


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید