دوشنبه ،۵ فروردین ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۷ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۵
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۶۵۲۹۲
گزارشگر : ۵
رئیس شورای عالی زکات کشور در سفر به استان البرز

ضرورت فرهنگ‌سازی برای توسعه زکات واجب

(چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷) ۱۰:۱۵

فرهنگ‌سازی برای توسعه زکات یک ضرورت است چرا که زکات می‌تواند سفره محرومان و مستضعفان را رونق ببخشد.


همایش زکات منطقه دو کشور شامل استان‌های تهران، قم، مرکزی، قزوین و البرز و همچنین سه سازمان حفظ نباتات کشور، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان تعاون روستایی در مجتمع علوم دامی کشور در کرج برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی با اشاره به اینکه از ۹ کالایی که مشمول واجب زکات واجب هستند، هفت مورد در حوزه کشاورزی است، گفت: افزایش هرساله زکات نیازمند رونق و توسعه کشاورزی است.
وی با تأکید بر اینکه زکات همچون نماز یکی از واجبات الهی است و ترویج زکات نیز نوعی عبادت است، افزود: فرهنگ سازی برای توسعه زکات یک ضرورت است چرا که زکات می تواند سفره محرومان و مستضعفان را رونق ببخشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی بر ترویج فریضه زکات در مدارس تأکید کرد و افزود: بخش کشاورزی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا کشاورزی افزون بر تأمین معیشت، تغذیه و امنیت غذایی مردم، رکن و اساس یک جامعه آزاد است.
آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی امام‌جمعه کرج در بخش دیگری از این همایش، مدرسه را یکی از مکان‌های مؤثر در ترویج فعالیت‌های مؤثر اجتماعی دانست و گفت: زکات یاوران جوان باید در مدارس فعال شوند و دانش آموزان در ترویج این فریضه دینی مشارکت کنند.
وی با اشاره به شرایط آب‌رسانی در اشتهارد خاطرنشان کرد: مقررشده است که ۶۰ درصد زکات استان البرز به امر آب‌رسانی اشتهارد با ایجاد استخرهای ذخیره آب اختصاص یابد.
شایسته ذکر است در این مراسم،  از تعدادی از عاملان و مؤدیان زکات برتر استان البرز تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید