دوشنبه ،۵ فروردین ۱۳۹۸
شنبه / ۳ آذر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۰
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۵۲۲۵
گزارشگر : ۵
در جلسه مجمع عمومی مطرح شد:

تایید انضباط مالی کمیته امداد در سال 1396

(شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷) ۱۳:۵۰

بر اساس گزارش موسسه حسابرسی مفید راهبر ، پس از حسابرسی های به عمل آمده، صورت های مالی تلفیقی دفتر مرکزی کمیته امداد و استان های آن در سال 1396 مطلوب و شفاف ارزیابی شد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، با توجه به الزام برگزاری هر ساله جلسه مجمع عمومی عادی برای بررسی عملکرد کمیته امداد، پانزدهمین جلسه هیات امنا کمیته امداد در سالجاری با حضور معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری و حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد.

بر اساس ماده 12 اساس نامه کمیته امداد نظارت بر عملکرد این نهاد و موسسات و واحدهای تابعه و وابسته به آن بر عهده ی معاونت نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری بوده و هر ساله علاوه بر نظارت نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات کشور توسط موسسه حسابرسی مفید راهبر به عنوان حسابرس و بازرس مستمر از سوی دفتر مقام معظم رهبری مورد بررسی و ارزیابی قرار می­ گیرد.

بر اساس گزارش موسسه حسابرسی مفید راهبر، پس از حسابرسی­ های به عمل آمده صورت­های مالی تلفیقی دفتر مرکزی و استان­های کمیته امداد در سال 1396 مطلوب و شفاف ارزیابی شد.

برهمین پایه، مشخص شد کمیته امداد در سال 1396 بدهی مالیاتی نداشته و دستورالعمل وزارت امور اقتصاد و دارائی در ارتباط با قانون مبارزه با پولشویی را به طور کامل اجرا کرده است. همچنین کمیته امداد صورت­های مالی خود را بر اساس استانداردهای حسابداری بخش عمومی مصوب سال 1394 دولت تهیه و گزارش مقبول حسابرسی را اخذ کرده که این موضوع نشان دهنده انضباط مالی در این نهاد انقلابی است.

این گزارش تصریح می­کند: رسیدگی و ارزیابی مالی لازم از سوی موسسه حسابرسی مفید راهبر انجام گرفته و همچنین به استناد تبصره 5 ماده 15 اساسنامه کمیته امداد، نسخه ای از گزارش مصوب عملکرد و حساب­های سالانه مالی و محاسباتی امداد امام(ره) با امضاء رئیس هیات امنا به محضر مقام معظم رهبری ارسال خواهد شد.

شایسته ذکر است، موسسه حسابرسی مفید راهبر به منظور اعمال نظارت و ارتقای سطح کیفی اطلاعات و گزارش­های مالی و مدیریتی بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی و ارائه خدمات حرفه­ای به دستگاه­ها و موسسات تحت پوشش دفتر مقام معظم رهبری به عنوان موسسه غیرتجاری انتفاعی در اواخر سال 1371 تأسیس و بر اساس مصوبه مورخ 1380/5/17 هیئت وزیران به عنوان موسسه حسابرسی عضو "جامعه حسابداران رسمی ایران "به رسمیت شناخته شده و در اسفند ماه سال 1388 ضمن کسب "گواهی تعهد به تعالی" از موسسه مطالعات بهره­وری و منابع انسانی (مسئول اعطای جایزه ملی  بهره ­وری و تعالی سازمانی) با تداوم و استمرار پروژه­های بهبود در اسفند 1391 جایزه سه ستاره را اخذ کرده است.

 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید