دوشنبه ،۵ فروردین ۱۳۹۸
پنج شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۸
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۵۲۰۳
گزارشگر : ۵
فتاح در سفر به کرمان عنوان کرد:

حمایت دولت، مردم و مجلس رمز موفقیت کمیته امداد است

(پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷) ۱۱:۴۸

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) حمایت دولت، مجلس و مردم را رمز موفقیت کمیته امداد دانست و گفت: دشمن در حال برنامه‌ریزی برای تضعیف نظام است اما آنها مردم و انقلاب را به خوبی نشناخته اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در سفر به استان کرمان در جمع امدادگران شهرستان‌های منوجان و قلعه گنج با تبریک اعیاد ربیع‌الاول گفت: منوجان و قلعه گنج برای ما مهم است و قول داده بودیم به این شهرستان سرکشی کنیم که امروز به وعده وفا کردیم.
وی به وضعیت اقتصادی جامعه در چند ماه اخیر اشاره کرد و افزود: طی چند ماه گذشته به دلیل شرایط اقتصادی کشور و وضعیت تورم، رسیدگی‌های ویژه ای توسط این نهاد به استان‌ها و مناطق محروم کشور و به‌ویژه استان کرمان صورت گرفته است.
فتاح تأکید کرد: امیدواریم در چند ماه آینده بتوانیم خدمات بهتری به مددجویان ارائه دهیم و آرزوی ما این است که بتوانیم همه خواسته‌های به‌حق  مددجویان را برآورده کنیم.
فتاح با اشاره به اینکه سرانه دریافتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد در کشور 220 هزار تومان است، بیان کرد: متاسفانه این سرانه در استان کرمان پایین‌تر از میانگین کشوری است و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه سپاه همیشه و همه‌جا یار و یاور کمیته امداد بوده، گفت: ساخت ۷۴۶ واحد مسکونی با همکاری سپاه برای مددجویان در استان کرمان در حال انجام است و بهسازی و بازسازی منازل مددجویان را هم دنبال خواهیم کرد.
وی خدمت به محرومان را افتخار کارکنان کمیته امداد دانست و گفت: امدادگری باید افتخار همه مسئولان نظام باشد. امروز باید با روحیه انقلابی و جهادی در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، شبانه‌روز تلاش کنیم.
فتاح افزود: فضای صمیمی خوبی در کمیته امداد ایجادشده است و دولت، مجلس و مردم همکاری خوبی با این نهاد دارند. همه مسئولان نظام و در رأس آن مقام معظم رهبری به طور کامل از کمیته امداد حمایت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه عدالت محوری و انصاف در کار دو مقوله مهم و ارزشمند هستند که باید موردتوجه قرار گیرند، بیان کرد: در کمیته امداد اصل مددجو است و رضایت مددجو، امنیت روانی وی و اداره زندگی مددجو در این نهاد مورد توجه قرار دارد.
رئیس کمیته امداد همچنین در سفر به شهرستان جیرفت با امام‌جمعه این شهرستان دیدار کرد.
فتاح در این دیدار به همکاری خوب همه دستگاه‌ها با کمیته امداد اشاره کرد و گفت: کمیته امداد بدون وفاق و همدلی مردم و مسئولان موفق نمی‌شود.
وی افزود: فعالیت‌های کمیته امداد از متن قرآن و دین است همان‌طور که در قرآن و دین به امر صدقه، زکات، انفاق و حمایت از ایتام سفارش شده است، کمیته امداد هم این فعالیت‌ها را دنبال می‌کند.
فتاح افزود: کمیته امداد همیشه باعث خیر در جامعه بوده و در این شرایط حساس کشور، عصای دست نیازمندان شده و نقش مهمی در حمایت از محرومان دارد.
حجت‌الاسلام رضا سعادت فر، امام‌جمعه جیرفت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه دفاتر ائمه جمعه به‌گونه‌ای شعبه‌ای از کمیته امداد هستند، گفت: بخش اعظمی از مراجعات مردمی به دفاتر ائمه جمعه مربوط به افراد محروم است و تعامل خوبی بین اداره کمیته امداد و دفتر امام‌جمعه وجود دارد.
وی به آمار بالای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد جیرفت اشاره کرد و افزود: خودکفایی مددجویان باعث حفظ عزت‌نفس در بین خانواده‌های نیازمند می‌شود و این اقدام بسیار باارزش است.
امام‌جمعه جیرفت به امر مهم فرهنگ‌سازی در زمینه کارآفرینی در جامعه اشاره کرد و افزود: یکی از عوامل مهم فقر در جامعه، عدم آشنایی بافرهنگ کار و کارآفرینی است.
وی با تأکید بر حمایت مرحله‌به‌مرحله از مددجویان خودکفا شده و مددجویانی که تسهیلات اشتغال دریافت کرده‌اند، گفت: حمایت از مددجویان خودکفا شده باعث موفقیت آن‌ها می‌شود.
رئیس کمیته امداد در بخش دیگری از سفر به استان کرمان، در اختتامیه نهمین جشنواره سراسری یادمان ولایت در شهرستان جیرفت حضور یافت.
فتاح در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: ولایت در مکتب ایران اسلامی عمیق است و امام خمینی (ره) فرمودند «ولایت‌فقیه، ولایت رسول‌الله است» و این مسئله نشان از اهمیت جایگاه رهبری دارد.
وی بیان کرد: زمانی که به ولی‌فقیه تکیه کردیم نباید ترس، ناامیدی و تردیدی داشته باشیم؛ زیرا اگر تردید کردیم یعنی رهبری را نشناخته ایم.
فتاح با اشاره به اینکه دشمنان ایران اسلامی در حال برنامه‌ریزی برای  تضعیف نظام هستند، گفت: باوجود رهبری فرزانه انقلاب، خوشبختانه دشمنان به اهداف خود دست نیافته و نخواهند یافت.
وی تأکید کرد: فشارهای دشمن برای این است که مردم را خسته کنند، اما آنها مردم و انقلاب را نشناخته‌اند و در این زمینه هم ناکام مانده‌اند.
فتاح افزود: متن و جان انقلاب، امام و محرومان هستند و تنها افرادی تا آخر خط با نظام هستند که درد فقر و محرومیت را کشیده باشند.
رئیس کمیته امداد تأکید کرد: وحدت و همدلی، سعه‌صدر و هم‌افزایی  برای نظام خیلی مهم است و با وحدت و همدلی است که در تحریم‌ها پیروز شدیم از این دوران هم عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید