یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
دوشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۸
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۶۵۱۸۴
گزارشگر : ۵
در شش ماهه نخست سالجاری انجام شد:

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به بیش از 69 هزار نفر از مددجویان

(دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۸

در صورت اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در بنگاه های اقتصادی، کارفرمایان این بنگاه ها از بسته های تشویقی از جمله، حق بیمه سهم کارفرما، تسهیلات کارفرمایی و حق الزحمه کاریابی بهره مند می شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهرعلی حق گویان مدیرکل امور حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد با اعلام این خبر گفت: برای جذب مددجویان تحت حمایت این نهاد برای اشتغال در بنگاه های اقتصادی، ارتباط با کار فرمایان و صاحبان صنایع که درسطح شهرک های صنعتی فعالیت می کنند در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی افزود: با اجرای برنامه کاریابی برای مددجویان این نهاد، در شش ماهه نخست سالجاری زمینه برقراری ارتباط مستقیم هفت هزار و 754 مددجوی تحت حمایت با کارفرمایان شهرک های صنعتی و سایر مراکز و موسسات کاریابی که نیازمند نیروی کار هستند، فراهم شده است.

حق گویان همچنین از ارائه آموزش های فنی و حرفه ای برای 69 هزار و 496 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد  در شش ماهه نخست امسال خبر داد و بیان کرد : این آموزش ها که با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ...ارایه می شود، به منظور خلق مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت اولیه برای ایجاد اشتغال و یا بکارگیری مددجویان انجام می شود.

مدیرکل امور حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد در ادامه از برگزاری آموزش های "پایدار سازی و توسعه"برای 32 هزار و 733 مددجو تحت حمایت این نهاد خبر داد و افزود: این آموزش ها با هدف ارتقای سطح دانش فنی و افزایش بازدهی و توسعه نگرش ها و توانایی های مجریان طرح های اشتغال انجام می شود.

وی مجموع اعتبار اختصاص یافته در سالجاری برای آموزش مددجویان تحت حمایت را 41 میلیارد تومان اعلام   و تصریح کرد: از این میزان اعتبار برای شش ماهه نخست امسال حدود، 17 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

حق گویان خاطر نشان کرد: مدت زمان دوره ها با توجه به استاندارد و نوع دوره برای هر آموزش متغیر بوده که به صورت گروهی و انفرادی در داخل و خارج از سازمان برگزار می شود.

مدیرکل امور حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد بیان کرد : بعد از پایان دوره های آموزشی، مددجویان از طریق کاریابی یا از طریق دریافت تسهیلات مشغول بکار می شوند و تا زمان اشتغال نظارت بر کار مددجویان وجود دارد. 

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید