دوشنبه ،۵ فروردین ۱۳۹۸
پنج شنبه / ۲۴ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۸
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۶۵۰۴۹
گزارشگر : ۷۳
معاون امور فرهنگی کمیته امداد در دیدار با نماینده ولی‌فقیه سمنان

32 هزار مددجوی کمیته امداد در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کردند

(پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷) ۱۰:۵۸

هم‌زمان با ایام سوگواری حسینی در سال جاری 32 هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد با کمک‌هزینه میانگین 700 هزارتومانی برای هر نفر در پیاده‌روی اربعین حسین شرکت کردند.

معاون فرهنگی کمیته امداد در سفر به استان سمنان و دیدار با آیت‌الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان گزارشی از خدمات فرهنگی کمیته امداد را ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام حسین احمدیان، معاون امور فرهنگی کمیته امداد  با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم اربعین حسینی و زنده نگه‌داشتن واقعه عاشورا، افزود: هدف از اعزام مددجویان به اماکن زیارتی، تقویت باورهای دینی و اسلامی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی معنوی در بین خانوارهای مددجویان است.

وی با بیان اینکه هم‌زمان با ایام سوگواری حسینی 32 هزار مددجوی کمیته امداد در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کردند افزود: با توجه به تفاوت و اختلاف بعد مسافت استان‌ها تا استان‌های مرزی کمک‌هزینه‌های شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی برای هر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد  از 500 تا 700 هزارتومانی متغیر بوده است.

احمدیان در ادامه بیان کرد: مشارکت خیران برای کمک هزینه های شرکت مددجویان درپیاده روی اربعین حسینی در  سال جاری به یک میلیارد  و 600 میلیون تومان رسید.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد یکی دیگر از خدمات فرهنگی کمیته امداد را مهیاکردن بستر مناسب برای مددجویانی که تاکنون به مشهد مقدس و اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند دانست و افزود: این طرح در قالب طرح «شوق زیارت» با شناسایی و ساماندهی مددجویان زیارت اولی اجرایی می‌شود.

وی بابیان اینکه در طول سال 150 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام می‌شوند بیان کرد: سرانه کمک‌هزینه اعزام زائران به مشهد الرضا(ع) برای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان است.

احمدی همراهی تمام‌کارها را با پیوست فرهنگی ضروری  دانست و افزود: شناخت و آگاهی دادن به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد منجر به افزایش آگاهی و تحکیم بنیان خانواده می شود.

انتهای پیام

 پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید