جمعه ،۲ فروردین ۱۳۹۸
جمعه / ۲۵ آبان ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۰
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۶۵۰۴۷
گزارشگر : ۵
معاون خودکفایی و اشتغال خبر داد:

ایجاد کانون خیران کارآفرین در دستور کار کمیته امداد

(جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷) ۱۱:۰۰

یک‌میلیون و 500 هزار شغل توسط کمیته امداد از سال 1374 تاکنون برای مددجویان و افراد نیازمند ایجاد شده که از این تعداد یک‌میلیون طرح منجر به خودکفایی و خروج مددجویان از چرخه حمایت این نهاد شده است.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت اشتغال ایجادشده توسط کمیته امداد در کشور ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد گفت: یک‌سوم کل بیکاران کشور افراد محرومی هستند که بخشی تحت حمایت کمیته امداد و بخشی نیازمندانی هستند که این نهاد باید به آن‌ها خدمات اشتغال ارائه دهد.
وی با اشاره به فعال بودن 700 هزار شغل ایجاد شده توسط کمیته امداد در کشور گفت: از سال 1374 تاکنون یک‌میلیون و 500 هزار شغل توسط این نهاد برای مددجویان و افراد نیازمند ایجاد شده که از این تعداد یک‌ میلیون طرح منجر به خودکفایی و خروج مددجویان از چرخه حمایتی و 500 هزار طرح در حال حاضر تحت نظارت کمیته امداد هستند.
عبدالملکی تصریح کرد: سال گذشته 170 هزار شغل توسط کمیته امداد اجرا شده که این تعداد شغل یک‌چهارم آمار اشتغال کل کشور است.
وی به هدف‌گذاری برای ایجاد 205 هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در سال جاری اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 40 هزار شغل اجرا شده و یکصد هزار فرصت شغلی نیز پرونده‌سازی و به بانک‌ها ارسال‌شده و به‌ مرور پرداخت خواهد شد.
عبدالملکی رمز موفقیت طرح‌های اشتغال کمیته امداد را نظارت این نهاد بر حسن اجرای طرح‌ها اعلام کرد و افزود: قبل از پرداخت تسهیلات، مددجو مورد مشاوره شغلی قرار می‌گیرد و در حین اجرای طرح نیز نظارت لازم بر طرح‌ها انجام می‌شود و سه تا پنج سال کارشناسان کمیته امداد بر طرح‌های اجرایی نظارت دارند و اگر طرحی نیاز به تسهیلات مجدد، مشاوره و سایر موارد داشته باشد توسط کارشناسان و ناظران این نهاد گره‌گشایی می‌شود.
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد بابیان اینکه ما در کمیته امداد به دنبال این هستیم که خیران کارآفرین را در برنامه اشتغال کمیته امداد بکار بگیریم ، گفت: حدود 400 هزار کارآفرین در کشور داریم که قصد داریم با ایجاد کانون خیران کارآفرین که اولین آن در استان سمنان کار خود را شروع کرده برای مددجویان و نیازمندان شغل ایجاد کنیم.
انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید