جمعه ،۲ فروردین ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۶
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۶۵۰۳۹
گزارشگر : ۷۳
فتاح اعلام کرد:

بهره‌مندی 2 میلیون و 70 هزار خانوار از بسته حمایتی دولت

(چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷) ۱۴:۰۶

دو میلیون و 70 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد از بسته حمایتی مرحله اول بهره‌مند شدند.

رئیس کمیته امداد از اجرای توزیع بسته های حمایتی در بین مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه بسته حمایتی مرحله اول مددجویان تحت حمایت این نهاد به‌حساب خانوارهای تحت حمایت واریز شده است گفت: دو میلیون و 70 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد از بسته حمایتی مرحله اول بهره‌مند شدند.

سید پرویز فتاح بابیان اینکه دستور توزیع بسته‌های حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه از چند ماه گذشته توسط رئیس‌جمهور اعلام شد افزود: دولت جلسات متعدد کارشناسی شده‌ای را در این خصوص داشته که نهایتاً در پنجم آبان ماه معاون اول رئیس‌جمهور دستورالعمل پرداخت بسته حمایتی را تهیه و ابلاغ کردند.

وی بابیان اینکه مبلغ بسته حمایتی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی به‌صورت پلکانی است گفت: رقم واریزی برای خانوارهای یک نفره 100 هزار تومان، دونفره 150 هزار تومان، سه نفره 200 هزار تومان، چهار نفره 250 هزار تومان، پنج نفره و بیشتر 300 هزار تومان است.

فتاح اعلام کرد مبالغ مشخص شده به تمامی مددجویان مستمری‌بگیر و پشت نوبتی تحت حمایت کمیته امداد اختصاص یافته است.

رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه بسته حمایتی دولت به‌صورت نقدی به‌حساب مددجویان واریزشده است گفت: مددجویان می‌توانند بدون هیچ عجله‌ای در چند مرحله برای خرید لوازم ضروری و خوراکی خود به فروشگاه‌ها مراجعه کنند.

وی با اعلام اینکه مددجویان می‌توانند از فروشگاه‌های معتبر که توسط وزارت رفاه تعیین شده است، بسته‌های غذایی موردنیاز خود را خریداری کنند افزود: سبد کالای مشخص‌شده بیشتر شامل مواد خوراکی چون گوشت، مرغ، برنج، روغن و حبوبات است.

فتاح با اشاره به اینکه در ماه گذشته تعداد یک‌میلیون و 470هزار خانوار مستمری‌بگیر تحت حمایت کمیته امداد بوده‌اند گفت: در ماه جاری 600 هزار خانوار پشت نوبتی وارد چرخه دریافت مستمری شدند که تمامی این خانوارها از بسته حمایتی مرحله اول دولت بهره‌مند شدند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه دولت در خصوص پرداخت بسته حمایتی به خانواده‌ای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ازنظر حجمی سقفی قائل نشده است گفت: پرداخت بسته حمایتی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تا پایان سال طی چند مرحله دیگر نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد افراد معرفی شده از سوی کمیته امداد در چهارچوب گنجایش بودجه این طرح است افزود: از روز گذشته تعدادی مددجویان بسته های خود را دریافت و از فروشگاه خریداری کرده اند.

فتاح با اعلام اینکه دولت برای پرداخت بسته حمایتی به اقشار نیازمند 9 هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص داده است گفت: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی در اولویت دریافت بسته حمایتی تعیین‌شده قرار دارند.

ساخت 2500 واحد مسکونی برای مددجویان زلزله زده کرمانشاه

رئیس کمیته امداد با اشاره به سالروز زلزله کرمانشاه گفت: ۲۱ آبان سالروز اولین واقعه تلخ زلزله غرب استان کرمانشاه بود که ۹ شهرستان این استان را درگیر کرد.

وی با بیان اینکه برای عملیات عمرانی ۹ ماه زمان صرف شده است گفت:خانه ۲ هزار ۴۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد نیاز به بازسازی و نوسازی داشت. در یک مدت ۶ ماهه ۵۰۰ واحد در کرمانشاه افتتاح کردیم و سپس در طی ۹ ماه توانستیم ۲ هزار واحد را در این منطقه افتتاح کنیم.

فتاح با اشاره به اینکه مسئولیت ما برای زلزله زدگان کرمانشاه رو به پایان است تصریح کرد: ساخت خانه برای افرادی که در خانه های ناایمن زندگی می‌کنند در دستور کار دولت است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه این نهاد مسئولیت ساخت ۵ هزار و ۳۰۰ خانه در مناطق زلزله زده غرب کشور را بر عهده گرفت افزود: ساخت این خانه ها تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

فتاح با اشاره به اینکه کمیته امداد برای ساخت خانه های مددجویان زلزله زده کرمانشاه از کمک های مردمی نیز استفاده کرد افزود : مبلغ کمک‌های مردمی برای ساخت خانه های روستایی ۱۲ میلیون تومان وبرای خانه های شهری ۱۵ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه نقشه خانه ها توسط بنیاد مسکن تهیه شده است گفت: کمیته امداد تنها ناظر ساخت منازل بود به نحوی که تهیه نقشه خانه ها با بنای ۷۰ متر مربع و ساخت خانه ها برعهده بنیاد مسکن بوده است.

انتهای پیام
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید