جمعه ،۲ فروردین ۱۳۹۸
یکشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۵
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۶۴۸۷۲
گزارشگر : ۶۷
به مناسب روز دانش‌آموز اعلام شد

اختصاص 31 میلیارد تومان به دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد

(یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷) ۱۳:۱۵

امسال 31 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار برای تحصیلی دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد اختصاص یافته است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به مناسبت روز دانش‌آموز گزارشی از خدمات این نهاد به دانش‌آموزان تحت حمایت اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اعلام اینکه 310 هزار دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد هستند گفت: از این تعداد 159 هزار نفر در مقطع ابتدایی و 151 هزار نفر در مقطع متوسطه تحصیلی هستند.

رهبر با اشاره به اینکه اعتبار مصوب برای کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد در سال جاری حدود 31 میلیارد و 600 میلیون تومان است افزود: ازابتدای سال تا کنون 25 میلیارد تومان (78 درصد) از اعتبار هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه امسال سرانه کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد در مناطق عادی۱۲۰ هزار تومان است گفت: سرانه تحصیلی دانش آموزان ساکن در مناطق محروم 150 هزار تومان است.

وی درباره دیگر خدمات تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد گفت: تمامی دانش‌آموزان تحت حمایت از کمک‌هزینه تأمین نوشت‌افزار، کتب درسی، پوشاک، کمک‌هزینه تقویت بنیه تحصیلی، کمک‌هزینه راه‌یابی به دانشگاه، مشاوره و هدایت تحصیلی برای ورود به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کمک‌هزینه معرفی به خوابگاه‌ها و هزینه رفت‌وآمد بهره‌مند هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد: قرار است با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی و بستر بازگشت آن‌ها به محیط مدرسه ایجاد شود. همچنین کمیته امداد در طرح نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان آسیب‌دیده اجتماعی (نماد) همچنین با وزارت آموزش و پروش همکاری می‌کند.

رهبر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با یک موسسه آموزشی برای ارائه خدمات علمی و آموزشی به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل دو استان سیستان و بلوچستان و گلستان گفت: برای بازگرداندن این دسته از دانش‌آموزان به محیط مدرسه خدمات تحصیلی و مشاوره‌ای و بسته‌های تشویقی داده می‌شود.

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید