جمعه ،۲ فروردین ۱۳۹۸
دوشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۰
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۶۴۸۰۵
گزارشگر : ۷۳

اختصاص اعتبار 150میلیارد ریالی برای روستاهای فاقد برق

(دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷) ۱۲:۱۰

امسال 180 روستای فاقد برق توسط کمیته امداد شناسایی شد، که پس از نیازسنجی‌های صورت گرفته مبلغ 150میلیارد ریال برای رسیدگی به وضعیت ساکنان این روستاها اختصاص داده شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد جزئیات خدمات ارائه شده به مناطق محروم فاقد برق در سال جاری را گزارش داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آذر اسماعیلی، مدیرکل  دفترمدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم این نهاد در سال جاری رسیدگی ویژه به مناطق محروم و مرزی کشور است گفت: امسال 180 روستای فاقد برق توسط کمیته امداد شناسایی شد، که پس از نیازسنجی‌های صورت گرفته مبلغ 150میلیارد ریال برای رسیدگی به وضعیت ساکنان این روستاها اختصاص داده شده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه کمیته امداد در شش ماهه نخست امسال در 167 روستا مطابق نیازسنجی انجام شده اقدام نموده است افزود: در 13 روستای دیگر بدلیل مهاجرت در فصل گرما و عدم حضور در روستا در نیمسال دوم اقدامات مورد نیاز صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تعداد خانوار ساکن در روستاهای فاقد برق شناسایی شده 2266 خانوار است گفت: این روستاها در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، لرستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی و لرستان واقع هستند.

اسماعیلی با اشاره به نیاز سنجی انجام شده در روستاهای شناسایی شده گفت: اغلب این روستاها فاقد سرویس بهداشتی مناسب هستند که کمیته امداد 100 سرویس بهداشتی وحمام برای این روستاها ساخته است.

وی درباره سایر خدمات انجام شده در روستاهای شناسایی شده افزود: به تعداد تمامی خانوارهای ساکن در این روستاها منبع آب 500 لیتری خریداری شد، همچنین برای روستاهای بالای 20 خانوار یک منبع آب 5000 لیتری برای استفاده عمومی خریداری و ارائه شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد در مورد دیگر اقدامات انجام شده در روستاهای فاقد برق گفت: برای هزار و 44 خانواده بصورت معیشت بگیر یا چندو تک خدمتی تشکیل پرونده داده شد تا از خدمات این نهاد بهره مند شوند.

اسماعیلی ادامه داد: از دیگر خدمات انجام شده در این روستاها توزیع سبد غذایی به تعداد 1974 سبد، توزیع آرد برای هر خانوار یک کیسه به صورت ماهانه، توزیع بسته های بهداشتی و درمانی به تعداد 1793 بسته، ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی، توزیع لوازم اولیه و ضروری زندگی به تعداد 1791 مورد است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد با بیان اینکه برای رسیدگی به وضعیت روستاهای شناسایی شده از توان خیرین، گروه های جهادی و سازمان های متولی چون استانداری ها، هلال احمر، ادارات آب، برق و بهداشت و درمان استفاده شده است گفت: طی بررسی های صورت گرفته روستاهای دیگری واقع در ضریب 8 و 9 محرومیت شناسایی شده است که در شش ماهه دوم سال مورد بررسی و خدمت رسانی قرار می‌گیرند.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید