چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
چهارشنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۶ / ۱۵:۴۶
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۵۸۸۱۱
گزارشگر : ۶۷

حضور 5670مددجوی آذربایجان‌شرقی در دوره‌های فنی‌وحرفه‌ای

(چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶) ۱۵:۴۶

پنج هزار و 669 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در هفت‌ماهه امسال از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی فعالیت‌های این نهاد را در ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یونس فاتح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه پنج هزار و 670 مددجوی تحت حمایت این نهاد در هفت‌ماهه امسال از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند، گفت: این مددجویان درزمینه پایدارسازی و توسعه طرح‌ها، مهارت‌آموزی، حرفه‌آموزی دانش‌آموزان و کارآفرینی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

وی بیان کرد: در هفت‌ماهه امسال 271 میلیون تومان اعتبار در حوزه آموزش مددجویان هزینه شد که 37 میلیون تومان آن برای مددجویان مناطق محروم هزینه شده است.

فاتح با اشاره به اینکه این آموزش‌ها با همکاری سازمان‌های مرتبط برگزار می‌شود، افزود: 367 نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و 774 مددجو نیز در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای آموزش‌دیده‌اند و سایر مددجویان نیز در فضاهای اداری متعلق به کمیته امداد از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

وی با یادآوری اینکه این دوره‌های آموزشی درزمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع‌دستی و خدمات برگزار شد، ادامه داد: کسب مهارت شغلی اساس پایداری طرح‌های اشتغال مددجویان است بر این اساس گام اولیه کمیته امداد پیش از ایجاد اشتغال ارائه دوره‌های آموزش فنی برای مجری طرح‌های اشتغال است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه طرح آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کمیته امداد در چهار بخش ارائه می‌شود، افزود: حرفه‌آموزی فرزندان، کاریابی و اجرای طرح اشتغال و نظارت بر حسن اجرای طرح‌های اشتغال باهدف توانمندسازی مددجویان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در قالب پایداری سازی طرح‌ها نیز حمایت‌هایی از قبیل بیمه‌های تأمین اجتماعی، سرمایه‌گذاری، مشاوره شغلی و نظارت بر شغل به مددجویان داده می‌شود.

فاتح با اعلام اینکه 313 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در هفت‌ماهه امسال از طریق کاریابی وارد بازار کارشده‌اند، گفت: مددجویان از طریق مؤسسات کاریابی، شرکت‌های خدماتی و مشاوره‌های شغلی به کارفرمایان معرفی می‌شوند تا با کسب درآمد بخشی از مشکلات خانواده را رفع کنند.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید