چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
چهارشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۵ / ۱۳:۳۶
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۴۹۸۸۱
گزارشگر : ۵۴
معاون فرهنگی کمیته امداد مطرح کرد:

مسابقه قرآنی کمیته امداد با حضور 30هزار مددجو برگزار می شود/ ضرورت همفکری کمیته امداد و نهادهای متولی برای ترویج فرهنگ قرآنی

(چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵) ۱۳:۳۶

این مسابقه طی شش مرحله که از تیر ماه سال جاری آغاز و تا پایان سال بعد ادامه دارد، برگزار خواهد شد.

هدف از اجرای مسابقه قرآنی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی در بین خانواده های تحت حمایت و  شناسایی و پرورش استعداد های قرآنی این افراد است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام حسین احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد با  تاکید بر اینکه بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی برون سازمانی در دستور کار این معاونت قرار دارد، گفت: ترویج مسائل قرآنی کمیته امداد در بین مددجویان هدف گذاری بسیار خوبی است که باید تمام نهادهای متولی در گسترش حافظان و هم چنین مباحث قرآنی با یکدیگر همکاری کرده تا بتوانند کار ارزشمندی را در این حوزه انجام بدهند.
وی ترویج فرهنگ قرآنی را کاری جمعی و وظیفه تمام دستگاه ها برای جامعه هدف خود دانست و تصریح کرد: اگر کمیته امداد برای اجرای برنامه های قرآنی با مؤسسات و دستگاه هایی که در این زمینه وارد شده اند همفکری و مشورت کند می تواند علاوه بر استفاده از تجربیات آنها بر ارتقای کیفیت کار نیز بیفزاید.
 حجت الاسلام احمدیان در ارتباط با برگزاری مسابقه قرآنی ویژه مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: این مسابقه برای خانواده هایی که از برخی از خدمات فرهنگی امداد تاکنون بهره مند نشده اند (مخاطبان در مناطق روستایی، کم برخوردار و صعب العبور، سکونت گاه های غیر رسمی و مناطق حاشیه نشین)، دختران غیر محصل، زنان سرپرست خانوار، دانشجویان و دانش آموزان طی سهمیه های اعلامی برگزار می شود.
معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به زمان بندی اجرای این طرح گفت: این مسابقه طی شش مرحله که از تیر ماه سال جاری آغاز و تا پایان سال بعد ادامه دارد، برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه 30هزار نفر در این مسابقه شرکت می کنند، گفت: جوایز در نظر گرفته شده برای نفر اول هر شهرستان کارت هدیه به مبلغ 400هزار تومان، نفر دوم 300هزار تومان و نفر سوم 200هزار تومان در نظر گرفته شده است، همچنین سفر زیارتی مشهد مقدس نیز یکی دیگر از جوایز در نظر گرفته شده برای این افراد است.
حجت الاسلام احمدیان یادآور شد: آموزش سبک زندگی، برگزاری اردوهای فرهنگی و زیارتی برای زنان سرپرست خانوار، دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج، دانشجویان، دانش آموزان، نخبگان و طلاب علوم دینی از دیگر برنامه های فرهنگی در بخش مددجویی است.
انتهاى پیام/پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید