چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۵ / ۰۸:۵۰
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۴۹۶۹۴
گزارشگر : ۵۴
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز خبر داد

معافیت مددجویان کمیته امداد از پرداخت حق‌الوکاله و هزینه مشاوره وکیل

(شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵) ۰۸:۵۰

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز از معافیت مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) ز پرداخت حق الوکاله و هزینه مشاوره وکیل خبر داد.

معافیت مددجویان کمیته امداد از پرداخت حق‌الوکاله و هزینه مشاوره وکیلامیر حسین آبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما  افزود: بر اساس این تفاهم نامهض  ای که به امضای سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد و بنده به عنوان رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز رسیده است، تمام مددجویان کمیته امداد از پرداخت حق الوکاله و هزینه مشاوره وکیل معاف می‌شوند و ارائه خدمات معاضدت قضایی و خدمات حقوقی همراه با تخفیف در حق الوکاله و هزینه مشاوره وکیل برای مددجویان تحت حمایت این نهاد لحاظ می‌شود.
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به آمادگی کامل تمام وکلای نیکوکار برای انجام دادن همکاری و ارائه خدمات رایگان حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد تصریح کرد: کمیته امداد کار بسیار بزرگ و هنرمندانه‌ای در سطح جامعه انجام می‌دهد و اگر سایر دستگاه‌های اجرایی نیز وظایف خود را در زمینه رسیدگی به نیازمندان جامعه انجام دهند، مجموعه اقدامات قوه قضائیه و کمیته امداد بسیار تسهیل می‌شود.
وی تاکید کرد: بر اساس این تفاهم نامه کمیته امداد متعهد است ضمن معرفی مددجویان تحت حمایت به کانون وکلا برای بهره مندی از خدمات معاضدت حقوقی، اقدامات لازم برای تدوین محتوای مربوط به کلاس‌های آموزش مسائل حقوقی به مددجویان و مددکاران  این نهاد را انجام دهد.
امیر  حسین آبادی گفت: ارائه خدمات معاضدت قضایی وکلا در مناطق محروم و دارای مددجوی فراوان و استقرار وکلا در دفاتر معاضدت حقوقی امداد از جمله تعهدات کانون وکلا در این تفاهم نامه است.
وی تصریح کرد:‌ این تفاهم در 6 ماده و  به مدت 2 سال  به امضای دو طرف رسیده است.
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز همیشه در انتظار افراد نیازمند است و بیش از 70 سال است که برنامه های مشاوره حقوقی رایگان برای نیازمندان در این مجموعه انجام می شود.

انتهای پیام/
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید