چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
چهارشنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۵ / ۱۵:۲۰
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۴۹۶۷۷
گزارشگر : ۵۴
دبیر هیات مرکزی گزینش کمیته امداد مطرح کرد:

ضرورت جذب نیروهای متعهد برای دستیابی سازمان به اهداف متعالی

(چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵) ۱۵:۲۰

امروزه در زیر مجموعه سیستم های مدیریت منابع انسانی موضوع گزینش صحیح برای توسعه نیروی انسانی از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است و از آن به عنوان یکی از دلایل رکود و یا ارتقاء سازمان های پیشرو یاد می شود.

گزینش صحیح و دقیق برای توسعه نیروی انسانی  به عنوان یکی از دلایل رکود  و یا ارتقاء و رشد سازمان های پیشرو  است.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رضا سوهانی، دبیر هیات مرکزی گزینش کمیته امداد با اشاره به 15 دی ماه که به روز گزینش در تقویم کشوری قید شده است، گفت: با توجه به انحلال هیات هایی که با نام گزینش در اوایل انقلاب فعالیت می کردند، پانزدهم دی ماه سال 61 تاسیس هیات های گزینش در دستگاه های اجرایی با قید ویژگی های ضروری برای افرادی که در واحد های گزینش همکاری می کردند از سوی امام خمینی (ره) صادر شد.

وی در ادامه با بیان اینکه جذب و گزینش نیروهای متعهد برای دستیابی سازمان های پویا و متعالی به اهداف خود، همواره ضروری و اجتناب ناپذیر است ، مطرح کرد: امروزه در زیر مجموعه سیستم های مدیریت منابع انسانی موضوع گزینش صحیح برای توسعه نیروی انسانی از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است.

دبیر هیات مرکزی گزینش کمیته امداد با اشاره به اینکه گزینش منجر به آراستن ادارات و دستگاه های اجرایی به افراد صالح و واجد شرایط و کمک به انتخاب بهترین نیروها برای خدمت گذاری به مردم می شود، مطرح کرد: در این میان وجود چنین مجموعه ای در کمیته امداد بر اساس رسالتی که برمبنای خدمت رسانی به مددجویان دارد، امری ضروری و غیرقابل اجتناب است.

سوهانی در ادامه به وظایف افراد شاغل در این مجموعه اشاره و مطر ح کرد: نظارت بر حسن جریان امور در هسته های گزینش، برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی، بررسی صلاحیت افراد پیشنهادی به عنوان رابطان گزینش و ارزشیابی عملکرد تمامی کارکنان به صورت سالانه از جمله وظایف افراد مشغول در این حوزه است.

وی با بیان اینکه تاکنون291 نفر در دوره های آموزشی این نهاد برای حضور در مجموعه گزینش شرکت کرده اند، اظهار کرد:  این افراد طی دو هزار و 980 ساعت تحت آموزش تخصصی در زمینه های تحقیق، مصاحبه و صدور رای  قرار گرفته اند.

سوهانی بر  شناخت حدود و مرزهای مرتبط با حیطه کاری و نیز راهکارهای صحیح عملکرد و مطالعه دقیق آئین نامه و دستورالعمل ابلاغی توسط هریک از افراد شاغل در بخش گزینش ادارات تاکید کرد و یادآور شد: امید است با بازنگری و تدوین شاخص های جدید بتوانیم در رشد و ارتقاء فعالیت های گذشته و جذب نیروهای توانمد گامهای موثری را در خدمت رسانی به نیازمندان برداریم.

انتهای پیام/
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید