چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
چهارشنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۵ / ۰۸:۵۸
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۴۹۶۲۳
گزارشگر : ۵۴
معاون کمیته امداد در سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد:

کمک 900 میلیارد تومانی خیران به مددجویان تحت حمایت/ تلاش کمیته امداد برای افزایش سرعت خدمات‌دهی به مددجویان

(چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵) ۰۸:۵۸

حدود هشت میلیون مشترک صدقات، یک میلیون حامی یتیم و یک میلیون نفر به صورت موردی و فصلی در خدمات دهی کمیته امداد به مددجویان مشارکت دارند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست هم اندیشی تنظیم سند کاهش فقر در استان و گردهمایی مدیران ادارات استانی و شهرستانی و کارکنان حوزه مشارکت های مردمی کمیته امداد  کهگیلویه و بویراحمد شرکت کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،علی محمد ذوالفقاری، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد در این جلسه با بیان اینکه کمیته امداد برای مدیریت و خدمت‌رسانی به نیازمندان بخشی از اعتبارات خود را از طریق دولت و بخشی دیگر را در قالب مشارکت‌های مردمی و توسط مردم دریافت می‌کند، گفت: مشارکت های مردمی  طی 9ماهه نخست سال 95، 900 میلیارد تومان در قالب صدقات، اکرام، زکات و جشن های مختلف بوده است.
ذوالفقاری به ارتباط سازمان یافته 10 میلیون خانوار ایرانی با کمیته امداد اشاره کرد و گفت: حدود هشت میلیون مشترک صدقات، یک میلیون حامی یتیم و یک میلیون نفر به صورت موردی و فصلی در خدمات دهی کمیته امداد به مددجویان مشارکت دارند؛ در تلاش هستیم با کمک سایر دستگاه ها تراز اقتصادی خانواده ها را با راهکارهایی از جمله توسعه اشتغال، مدیریت هزینه و درآمد خانواده تقویت کنیم؛ کمیته امداد به نیابت از فقرا به دنبال این است که از محل اقتصاد ملی علاوه بر کمک های دولت به کمک صاحبان سرمایه بتواند فقر را در مناطق مختلف کنترل کند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد بر همکاری تمامی دستگاه ها و ادارات برای ریشه کن کردن فقر تأکید کرد و افزود: باید به نفع نیازمندان و فقرا اقدام کرد، امید است بتوانیم با همکاری همه ادارات، نمایندگان، نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه فقر را مدیریت و آن را در جامعه ریشه کن کنیم. 

وی با بیان اینکه کمک های مردمی در قالب های گوناگون شامل خدماتی، نقدی و کالایی به مددجویان ارائه می شود، گفت: میزان مشارکت های مردمی به کمیته امداد از محل های مختلف اکرام ایتام حدود 330 میلیارد تومان، 230میلیارد تومان از طریق زکات و120 میلیارد تومان نیز از طریق شبکه های نیکوکاری است.

ذوالفقاری تعداد ایتام تحت پوشش کمیته امداد را بیش از 200 هزار نفر دانست و گفت: حدود یک میلیون حامی و نیکوکار نیز خدمات حمایتی و امدادی به مددجویان رابر عهده دارند.

در ادامه معاون توسعه و مشارکت های مردمی کمیته امداد در گردهمایی مدیران ادارات استانی ، به بحث درآمدها و هزینه ها در کمیته امداد اشاره کرد و گفت: حوزه مشارکت های مردمی کاملاً باید با نگاه اقتصادی برنامه ریزی کند  و  مجموعه فعالیت های ما از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر باشند نه اینکه هزینه ها از درآمدها بیشتر باشد. 

وی به یکی از حامیان که 11 هزار یتیم را تحت کفالت دارد اشاره کرد و گفت: حوزه مشارکت باید با هشت دهک جامعه ارتباط برقرار کند؛ کمیته امداد در تلاش است، سرعت خدمات‌دهی به مددجویان را افزایش دهد تارضایت‌مندی خیران نیز فراهم شود.

انتهای پیام/
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید