چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
یکشنبه / ۱۲ دی ۱۳۹۵ / ۱۶:۳۲
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۴۹۵۲۶
گزارشگر : ۵۴
فارس گزارش می‌دهد؛

از تماس‌های مکرر خیرین تا اعلام آمادگی کمیته امداد برای کمک به «ستایش»

(یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵) ۱۶:۳۲

«ستایش» یک کودک خردسال در یکی از روستاهای دیواندره است که انجام عمل جراحی لازمه بازگشت بینایی چشمان این دختر خردسال است و چون خانواده‌اش از نظر مالی در فقر هستند، از مردم درخواست کمک کرده بود.

خبرگزاری فارس: از تماس‌های مکرر خیرین تا اعلام آمادگی کمیته امداد برای کمک به «ستایش»

به گزارش خبرگزاری فارس  از سنندج، «استمداد ستایش 6 ساله از مردم ایران‌زمین»، عنوان گزارشی بود که هشتم ماه جاری در خبرگزاری فارس منتشر شد، گزارشی که در قالب آن مشکل یک کودک 66 ساله  دیواندره‌ای ساکن روستای آخکند با هدف ایجاد زمینه‌ای برای حمایت از این کودک در آن به رشته قلم درآمده بود.

ویدئوی این خانواده از طریق شبکه کردستان هم پخش شد، حال چند روز از این اطلاع‌رسانی می‌گذرد که افراد خیر زیادی در تماس با خبرگزاری فارس استان کردستان برای رفع مشکل مالی خانواده این دختر 66 ساله اعلام  آمادگی کرده‌اند.

طی پیگیری و صحبت با رئیس کمیته امداد، فتاح قول مساعد خود را نسبت به رفع مشکل  مالی خانواده ستایش برای جراحی چشمان این دختر دیواندره‌ای اعلام کرد.

مدیرکل کمیته امداد کردستان نیز برای به نتیجه رسیدن این موضوع پیگیری‌های لازم در این راستا را انجام داده است و طی ابلاغیه‌ای از مدیر کمیته امداد شهرستان دیواندره خواستار پیگیری جدی این موضوع و به نتیجه رساندن این مهم شد.

قنبر موسی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: ایجاد بستر برای رفع مشکل چشمان این کودک خردسال یکی از انسان‌دوستانه‌ترین اقدامات است که هر کس در هر جایگاهی باید در حد وسع، در این زمینه ورود پیدا کند.

وی افزود: خانواده این کودک، مددجوی زیر پوشش این نهاد نیست اما با توجه به اینکه بخشی از خدمات این نهاد در قالب خدمات تک‌خدمتی به نیازمندان ارائه می‌شود، کمیته امداد امام خمینی کردستان آمادگی هر گونه کمکی را برای مداوای چشم این کودک دارد.

لازم به ذکر است، بعد از پیگیری‌هایی که صورت گرفت، ستایش در حال حاضر برای انجام آزمایش‌های اولیه در بیمارستانی در تهران بستری است و توسط وزیر بهداشت عمل می‌شود.

انتهای پیام/
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید