چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
چهارشنبه / ۸ دی ۱۳۹۵ / ۱۵:۲۸
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۴۹۴۱۸
گزارشگر : ۵۴
رئیس کمیته امداد در همایش استانی زکات عنوان کرد:

لزوم شفاف سازی هزینه کرد زکات برای مردم/ فرهنگ قرض الحسنه باید در کشور تقویت شود

(چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵) ۱۵:۲۸

تلاش می کنیم با اختصاص بخشی از زکات جمع آوری شده به امور محرومان به ویژه در بخش مسکن ، مشکلات نیازمندان در این حوزه رفع شود که در این جهت به مشارکت و همکاری هر چه بیشتر خیران نیاز است.

همایش یک هزار نفری روحانیون، مودیان ، عاملان و موثرین زکات با حضور رئیس کمیته امداد ، رئیس شورای زکات کشور و مسئولان استانی کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در این همایش با بیان اینکه کمیته امداد مسئولیت جمع آوری زکات و امورات آن را درسطح کشور برعهده دارد و رونق و پیشرفت این فریضه الهی نشان دهنده تلاش و همت روحانیون، مبلغان و عاملان زکات است، گفت:  تا امروز بیش از 150 میلیارد تومان زکات در سطح کشور جمع‌آوری شده است که پیش‌بینی ما رسیدن این میزان به 200 میلیارد تومان تا پایان سال است.بخشی از نیازهای افراد نیازمند باید از طریق کمک‌های خود مردم تامین شود که پرداخت زکات یکی از شیوه‌های مشارکت مردم در روند رفع مشکلات اجتماعی است.

فتاح در ادامه با بیان اینکه عملکرد کردستان در حوزه جمع‌آوری زکات طی چند سال اخیر بسیار مناسب بوده است تا جایی‌که از دو میلیارد تومان در گذشته به بیش از 10 میلیارد و 500 میلیون تومان در 9 ماهه نخست امسال رسیده است، مطرح کرد: همه ما باید تلاش کنیم محرومیت در استان رفع شود، گره گشایی از مشکلات نیازمندان کار بزرگی است که کمک به ایتام و جذب حامیان به تبلیغ و همراهی روحانیون نیاز دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات  اصلی مددجویان مسکن است، افزود: تلاش می کنیم با اختصاص بخشی از زکات جمع آوری شده به امور محرومان به ویژه در بخش مسکن ، مشکلات نیازمندان در این حوزه رفع شود که در این جهت به مشارکت و همکاری هرچه بیشتر خیران نیاز است.این در حالی است که بیش از سه هزار و 100 خانوار مددجوی کردستان از داشتن مسکن محروم هستند که ساخت مسکن برای آنها اولویت اصلی کمیته امداد است، اگر دولت زمین را در اختیار کمیته امداد قرار دهد در کوتاه‌ترین زمان برای این مددجویان مسکن خواهیم ساخت؛ تا زمانی که مشکل مسکن این مددجویان برطرف نشود نمی‌توانیم امیدی به رفع سایر مشکلات آنها داشته باشیم.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه باید در جهت شفاف سازی هزینه کرد زکات به مردم اطلاع رسانی شود و مردم را از محل هایی که زکات هزینه می شود مطلع کنیم، یادآور شد: برای تحقق این موضوع همکاری و همراهی رسانه ملی و رسانه های گروهی ضروری و لازم است؛ اگر مردم مطمئن شوند زکاتی که پرداخت کرده‌اند گره از کار یک نیازمند باز کرده است، قطعا با اشتیاق بیشتری نسبت به پرداخت زکات اقدام خواهند کرد.

فتاح با اشاره به افتتاح صندوق قرض الحسنه در سنندج اظهار کرد: خیران می توانند با سرمایه گذاری در این صندوق و حفظ اصل سرمایه خود در کمک به نیازمندان مشارکت داشته باشند؛ مسکن، قرض الحسنه و اشتغال در اولویت کار کمیته امداد  قرار دارد و باید تلاش شود قرض الحسنه در جامعه  تقویت شود.

وی با تاکید بر استفاده از بخشی از زکات به عنوان قرض الحسنه در کشور عنوان کرد: این موضوع می تواند در رفع مشکلات نیازمندان تاثیر گذار باشد.

فتاح با اشاره به حمایت 16 هزار حامی از شش هزار یتیم تحت پوشش این نهاد در استان کردستان  گفت: دو سوم از این حامیان را افراد غیربومی تشکیل می‌دهند و بخشی نیز خیرانی هستند که در همین استان زندگی می کنند.

انتهای پیام/ 
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید