چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
یکشنبه / ۵ دی ۱۳۹۵ / ۱۲:۵۳
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۴۹۲۷۶
گزارشگر : ۵۴
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در سفر به استان خوزستان:

6.5 میلیون راس از دام های کشور متعلق به مددجویان تحت حمایت است/ ضرورت افزایش سهم اشتغال های خرد در کشور

(یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵) ۱۲:۵۳

بسیاری از مددجویان کمیته امداد در طرح‌های خودکفایی و اشتغال موفق بوده اند ،به طوری که هم‌اکنون 6.5 میلیون راس از دام های کشور متعلق به مددجویان تحت حمایت است.

پنجمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری سال 95 استان خوزستان با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ، استاندار ، مدیرکل کمیته امداد استان ، مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک های عامل عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد امید، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه امروزه مهم ترین دغدغه کشور مسئله اشتغال است، اظهار کرد : تمامی مسئولان  اشتغال  را اولویت اول کشور می دانند، بحث اشتغال  همواره در این نهاد مورد تأکید  بوده و در این سال‌ها اقدامات قابل توجهی در این حوزه صورت گرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه کشورهای بزرگ دنیا، اشتغال زایی خرد و کوچک را در اولویت اقدامات خود قرار داده‌اند، افزود: طرح‌های سنگین، هزینه‌ بر و اشتغال زایی کمتری دارند، در حالی که مشاغل کوچک علاوه بر هزینه کمتر، زود بازده و اشتغال زایی بیشتری ایجاد می‌کنند.
امید  حمایت از  اشتغال های خرد را محور اصلی برنامه های کمیته امداد دانست و یادآور شد: در کشور ما اشتغال های خرد در بهترین حالت سهم 40 درصدی دارد،  در صورتی که با توجه به  سنتی بودن کشور انتظار می رود این رقم افزایش داشته باشد.
وی در ادامه با اشاره به کاهش آمار  مددجویان طی سال های 94 و  ۹۵ اظهار کرد: تا پایان امسال، 10درصد از آمار مددجویان کاهش پیدا می کند و برای نخستین بار آمار خروجی های این نهاد از ورودی های آن بیشتر خواهد شد؛ بسیاری از مددجویان کمیته امداد در طرح‌های خودکفایی و اشتغال موفق بوده اند ،به طوری که هم‌اکنون 6.5 میلیون راس از دام های کشور متعلق به مددجویان تحت حمایت است.
امید با بیان اینکه  سال گذشته 110 هزار خانوار با طرح اشتغال‌زایی از پوشش کمیته امداد خارج شدند، اظهار کرد: با خودکفاشدن این خانوارها و اشتغال‌زایی آنان ‌تنها سالانه  300 میلیاردتومان در پرداخت مستمری به این خانوارها صرفه‌جویی شده است؛ امسال، 120 هزار شغل توسط این نهاد و از طریق مشاغل کوچک فراهم شد که 20درصد اشتغال کشور را شامل می‌شود.

امید با اشاره به رشد 30 درصدی جذب منابع در استان خوزستان افزود: خوزستان در بین ده استان منطقه یک کشوری، رتبه دوم را در این زمینه داشته  است و امیدواریم با حمایت بیشتر مسئولان  استان زمینه بهره گیری مددجویان از تسهیلات اشتغال فراهم  شود.

انتهای پیام/




پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید