چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
سه شنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۵ / ۱۱:۵۷
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۴۷۸۴۴
گزارشگر : ۳
رئیس کمیته امداد امام (ره) در گفت‌وگو با آنا خبر داد:

افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد در لایحه بودجه 96/ اظهار امیدواری درباره ارتقای همکاری‌ها با دانشگاه آزاد اسلامی

(سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵) ۱۱:۵۷

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: پیشنهاد افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد از سوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به دولت ارائه شده است تا افزایش مستمری مددجویان برای سال 96 در لایحه بودجه در نظر گرفته شود و به شکل قابل توجهی میزان مستمری مددجویان افزایش پیدا کند.

پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا در مورد افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی اظهار کرد: مستمری مددجویان کمیته امداد از سوی دولت تعیین می‌شود و اخیرا نیز دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه پیشنهادی به دولت ارائه دادند که افزایش مستمری مددجویان برای سال 96 در لایحه بودجه در نظر گرفته شود.

وی افزود: این موضوع از سوی دولت و کمیسیون تلفیق بررسی شده و دولت پذیرفته است تا بار مالی افزایش ۲۰ درصدی حقوق مستمری‌بگیران را تنظیم کند برهمین اساس افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تا سقف۲۰ درصد در برنامه ششم در نظر گرفته شده است.

فتاح ادامه داد: پیشنهاد لازم در این زمینه ارائه و پذیرفته شده است اما تا وقتی به طور کامل تصویب و به صورت قانون ابلاغ نشود نمی توان با قطعیت اعلام کرد.

فتاح در مورد تفاهم نامه کمیته امداد امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: بیش از 40هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی تحت پوشش کمیته امداد هستند و کمیته امداد سالانه 50 میلیارد تومان هزینه های دانشجویان را پرداخت می‌کند.

وی یادآور شد: هم اکنون همکاری منطقی بین دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته امداد وجود دارد اما از دکتر میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درخواست کردیم عنایت بیشتری نسبت به دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد داشته باشند تا این دانشجویان به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌ها از تحصیل باز نمانند و ترک تحصیل نکنند زیرا این وظیفه ماست بر همین اساس امیدواریم در آینده نیز این همکاری‌ها ارتقاء یابد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) همچنین در مورد تمهیدات کمیته امداد برای مشتاقان سفر به عتبات گفت: مددجویانی که علاقمند به حضور در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی هستند می‌توانند از حمایت‌‌ها و خدمات این ارگان استفاده کنند و کمیته امداد بخش اعظمی از هزینه‌های آنان را تامین خواهد کرد.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید