چهارشنبه ،۲۷ دی ۱۳۹۶
چهارشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۵ / ۲۰:۵۱
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۴۶۹۱۴
گزارشگر : ۳
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد عنوان کرد:

افتتاح 16 صندوق قرض الحسنه کمیته امداد/دعوت از خیران برای سرمایه گذاری

(چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵) ۲۰:۵۱

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با دعوت از مردم خیر و نیکوکار برای افتتاح حساب سپرده در این صندوق، گفت: تاکنون 16 صندوق قرض الحسنه کمیته امداد در سراسر کشور ایجاد شده است.

علی نور محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در این صندوق تمامی فرآیندهای مالی به صورت قرض الحسنه تعریف شده است و هدف از این اقدام، اقتصادی و دریافت سود نیست بلکه برای گسترش فرهنگ قرآنی قرض الحسنه است. 
این مسئول کمیته امداد افزود: بسیاری از خیران می خواهند اصل پول برای خودشان باشد که با این اقدام، مردم بخشی از وجوهات خود را به صورت سپرده در این صندوق می سپارند و از محل سپرده ها به مددجویان تسهیلات پرداخت می شود. 
وی هدف از تاسیس این صندوق قرض الحسنه را ارایه تسهیلات به مددجویان و نیازمندان از طریق جذب سپرده های خیرین و مشارکت تمامی مردم در احیای سنت مبارک قرض الحسنه اعلام کرد.
نورمحمدی در پاسخ به این پرسش که آیا این صندوق عملیات های بانکی را انجام می دهد، گفت: در آینده نزدیک تمام عملیات های بانکی مانند افتتاح حساب، کارت عابر بانک، بهره مندی از امکانات سیستم شتاب درگاه های اینترنتی در سطح صندوق برای عموم امکان پذیر می شود.
وی با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه امداد بر اساس سیستم بانک داری اسلامی فعالیت می کند، گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است تا پایان آبان ماه تمام استان های کشور دارای شعبه این صندوق شوند.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با اعلام این که تا پیش از این روزانه یک هزار وام به مددجویان پرداخت می شد، افزود: هدف گذاری ما برای سال آینده اعطای روزانه 2 هزار وام است.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید